Vlčí výběh Srní

NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM NP ŠUMAVA - SRNÍ - VLČÍ VÝBĚH

https://www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/

Přinášíme Vám další tip na výlet pro Vás a Vaši rodinu v okolí našeho penzionu.

Jak se na Srní z našeho penzionu dostanete? Vrátíte se do obce Stachy, kde na hlavní silnici odbočíte doleva směr Kašperké Hory, ty projedete a pokračujete dále směrem na Sušici. Asi 3 km za Kašperkými Horami odbočíte na křižovatce doleva směrem na Rejštejn, Srní a Kvildu. Obcí Rejštejn projedete a pokračujte dál směr Srní, Kvilda a po devíti kilometrech jste na místě. Celkem je trasa dlouhá 26 km.

Vlčí výběh a návštěvnické centrum se nacházejí těsně za obcí Srní směrem na Kvildu (asi 1 km za obcí), z hlavní silnice odbočíte doleva na parkoviště (placené). Na parkovišti necháte auto a můžete začít prohlídkou návštěvnického centra - nová budova, kde se nachází expozice se zajímavými informacemi o životě vlků. U centra je návštěvníkům k dispozici velké dětské hřiště, kde můžete nechat potomky se vyřádit.

Když si prohlédnete expozici a děti se nabaží dětského hřiště, vyražte naučnou stezkou v lese k vlčímu výběhu, který má asi 30 ha. Upostřed výběhu vede dřevěná vyvýšená lávka se zastřešenými pozorovatelnami, aby bylo návštěvníkům umožněno pohodlné pozorování vlčí smečky. Na lávce si můžete prohlédnout obrázky, které popisují komunikaci mezi vlky. Pokud budete mít štěstí, ukáží se Vám vlci v celé kráse, stejně jako se to povedlo nám (viz.fotografie).


Po cestě zpět stojí za to navštívit Slunečnou cukrárnu na Srní paní Blanky Milfeitové:

https://www.nase-dobroty.cz/index.php/novinky/178-slunena-kavarna-gurmansky-klenot-umavy-nejkrasnjich-hor-nai-zem

Pokud nebudete chtít jet zpět stejnou cestou, dostanete se k penzionu přes Antýgl, Modravu, Filipovu Huť, Kvildu, Nový Dvůr a Kůsov. I tato místa stojí za Váš zájem, blíže se jim budeme věnovat v některém dalším článku s tipy na výlety.