Pěší výlet na Kvildě

PĚŠÍ VÝLET Z KVILDY NA BUČINU A PŘES PRAMENY VLTAVY NEBO KNÍŽECÍ PLÁNĚ ZPĚT

Přinášíme Vám další z možných celodenních výletů. Tentokrát bude nutné dojet autem na Kvildu.

Z Kvildy se můžete vydat na Bučinu pěšmo (cca. 6 km po asfaltové cestě).

Druhou možností je využít zelené autobusy, které na Šumavě v letních měsících jezdí v pravidelných intervalech na několika trasách. Nás zajímá trasa z Horské Kvildy přes Kvildu na Bučinu. Jízdní řád autobusů naleznete zde: https://www.npsumava.cz/cz/1194/sekce/zelene-autobusy-2016/

Pokud Vám bude počasí přát, budete se moci na Bučině pokochat nádhernými výhledy do širokého okolí. Na Bučině je možné se občerstvit v hotelu Alpská vyhlídka - nejvýše položeném hotelem na Šumavě (1.182 m n.m.)

Existuje několik možností, jak se dostat zpět na Kvildu:

  • Je možné jít zpět po asfaltové silnici, kudy jste přišli (nebo přijeli autobusem) - ale to by byla nuda :-)
  • Druhou možností je vrátit se na Kvildu přes Prameny Vltavy (cca 6 km) - opět po asfaltové cestě vedoucí lesem. Symbolický pramen Vltavy se nachází na úpatí Černé Hory v nadmořské výšce 1172 m.n.m. Pramen je upraven v kameny obložené jámě, za sucha bývá někdy i bezvodý. Ve skutečnosti Teplá Vltava vzniká spojením bystřin vytékajících z úpatí Černé hory a Stráže s vodou odtékající z rašeliniště.
  • Třetí možností je vydat se směrem na Knížecí Pláně, tam se občerstvit v malebné hájence a vyrazit směr Borová Lada. Tam však nedorazíte, budete se držet turistického značení směr Kvilda a tzv. "židovskou cestou" se vrátíte zpět na Kvildu

Po tomhle výšlapu si určitě zasloužíte doplnit energii v turisticky oblíbené kvildské pekárně a cukrárně.

A pokud ještě nebudete mít dost zážitků, můžete po cestě z Kvildy do Michalova navštívit ještě návštěvnické centrum NP Šumava a jeho jelení výběh. Více info o návštěvnickém centru zde:

https://www.npsumava.cz/cz/5801/sekce/navstevnicke-centrum-kvilda/