Vrchol Boubína s rozhlednou

VRCHOL BOUBÍNA S ROZHLEDNOU (naše srdeční záležitost)

Pokud jste na Šumavě, bylo by velkou chybou nevydat se na vrchol Boubína (1.362 m n.m.). Nechte se za prodělanou dřinu při výstupu odměnit nádhernými výhledy do okolí. V případě výborné viditelnosti můžete zahlédnout vzdálené vrcholky Alp (Dachstein, Priel a další).

Jsme velkými milovníky tohoto kopce a počet našich výstupů na něj se dá počítat na desítky, ne-li stovky. Náš syn Jiřík (3,5 roku) má za sebou jistě 10 výletů na Boubín a dcera Verunka (1,5 roku) už má svůj prvovýstup také za sebou (zatím v dětské krosně, kterou můžeme zájemcům o výlet zapůjčit). Výlet je vhodný i pro děti v kočárku, v posledním úseku budete muset kočár kousek poponést.

Na Boubín vyrážíme z parkoviště v Kubově Huti (asi 20 km od penzionu). Na vrchol vede značená turistická stezka (cca. 4,5 km pořád nahoru). Těsně před vrcholem se z cesty odbočuje na povalový chodník, který nás dovede až k rozhledně postavené v roce 2004. Doporučujeme vzít si s sebou věci na převlečení, na rozhledně bývá větrno, ale výhledy stojí za to.

Když se dostatečně pokocháte výhledem z rozhledny, můžete pokračovat po značené trase boubínským pralesem na Boubínské jezírko, kde si dopřejete zasloužený odpočinek na zdejším odpočívadle s výhledem na jezírko. Pozor, na celé trase není žádná možnost zakoupení občerstvení, takže pití a svačinu s sebou!!!

Od jezírka pokračujeme zpět na Kubovu Huť po značené trase (asi 8 km) nebo můžete použít "šumavskou střelu" - dojít do 2 km vzdálené Zátoně a vláčkem na Kubovku dojet.