Výlet pro bikery

STACHY-NICOV-STUDENEC-KROUSOV-CHURÁŇOV-ZLATÁ STUDNA-ZHŮŘÍ-JEZERNÍ SLAŤ-KVILDA-PŘILBA-NOVÝ DVŮR-STACHY (s možností zastavit se na Horské Kvildě a Kvildě)

Nabízíme Vám námět na jeden z mnoha cyklovýletů, které u nás můžete podniknout.

Jedná se o lehce náročnější trasu, která není úplně vhodná pro menší děti, pokud nemají šikovné tatínky, kteří jsou zapřaženi do croozeru nebo jiného podobného vozítka.

Vyrážíme za Stach směrem na Nicov po hlavní silnici, v Nicově odbočujeme doleva směrem na Popelnou, kterou ale mineme, protože jedeme po cyklostezce na Studenec s krásnými výhledy, dále Krousov (malebné místo nad Michalovem) a po lesních cestách (značené cyklostezce) se dostaneme až na Churáňov. Na Churáňově odbočíme na Malý Polec a Zlatou studnu, opět po příjemných lesních cestách vyjedeme na Zhůří. Na Zhůří se napojíme na hlavní silnici, pokud odbočíme doprava, dojedeme na Horskou Kvildu (klenot Šumavy, který stojí za návštěvu), pokud tomuto lákadlu odoláte, odbočte na hlavní silnici doleva. Pojedete kolem Jezerní slatě, která stojí za to slézt z kola a pár chvil se pokochat. Pokračujeme dál až na rozcestí na Kvildu a na Vimperk. Cukrárna a pekárna na Kvildě je dalším místem, které je hodné naší pozornosti. Pokud odoláte sladkému vábení, nejezděte až na Kvildu, ale odbočte na značené trasy u nově vybudovaného turistického střediska Národního parku Šumava s výběhem pro jeleny. Po tom, co si prohlédnete jelení výběh, jeďte po značených lesních cestách směr Přilba. Z Přilby pokračujte na parkoviště pod Přilbou a dál po hlavní silnici do Nového Dvora. Pod Novým Dvorem odbočte doleva na Baurů dvůr a dojedete po klidnější silnici až na Stachy a odtud zpět k penzionu do MIchalova.

Přejeme příjemné zážitky v šumavské přírodě